Sipos Sándor nagykövetnek megtiszteltetésére szolgált, hogy április végén, kuchingi látogatása során hivatalában fogadta Patinggi Tan Sri Abang Johari Tun Openg, Sarawak állam főminisztere. A gyümölcsöző megbeszélés a kapcsolatok múltját, jelenét és jövőjét ölelte fel: Xántus János, a 19. századi magyar utazó borneói kutatásaitól kezdve, a közelgő kuchingi eseményig, amely születésének 200. évfordulóját ünnepli, egészen a jövőbeni közös kulturális projektekig.
A nagykövetnek alkalma nyílt továbbá találkozni Yasmin Khalid Nicholls-al a Borneói Kultúrák Múzeumának megbízott igazgatóhelyettesével, valamint Dr. Sharzede Datu Hj Salleh Askor úrral, a Sarawak Turisztikai Hivatal vezérigazgatójával, továbbá Haji Japri Bujang Masli úrral, a Sarawak Állami Könyvtár vezérigazgatójával.
Bizakodva tekintünk a párbeszéd folytatására és a számos, előremutató kezdeményezés megvalósítására.
A kapcsolódó galéria az alábbi linken elérhető: sarawak album